ŠvP Bedřichov 2018

První den

Cesta proběhla tentokráet hladce. 🙂 Po dobrém obědě děti prozkoumaly místní hrad a po krátké přeháňce jsme se vydali na obhlídku Bedřichova. Nádherné výhledy a spousta energie vyhnala děti po „černé“ sjezdovce až skoro nahoru. Cestou zpět zkontrolovaly funkčnost místní rolby. Rolba v pořádku a hurá na večeři! Pan kuchař nestačil nakládat přídavky: bramborová máslová kaše a kuřecí masíčko. Odměnou pro děti byla večerní duha. Pohádka, pohledy a vzkazy a hurá do postýlek. Dobrou noc!

 

Pondělí 4. června 2018

Druhý den

Horský vzduch dětem prospívá a krásně spaly téměř do sedmi – a někteří dokonce i déle. Po vydatné snídani jsme se vydali na první túru. Nejprve jsme si prohlédli kostelík, krerý jsme včera viděli ze sjezdovky. Od kostelíku jsme se vydali po stopách rodinky Jizerkových, které nás zavedly až k Mravenčí stezce. Cesta do největšího kopce nám díky naučným zastávkám a luštění tajenky krásně utekla. Děti cestou nacházely drahokamy, které místní obr poztrácel z děravé kapsy. Po svačině jsme se kochali výhledem z rozhledny Královky. Děti si užily místní hřiště. Cesta zpět byla už z kopce a také kratší. Na oběd nás čekaly borůvkové knedlíky! Po odpočinku jsme šli konečně do vytouženého bazénu. Schválně jestli poznáte naše odvážné potapěče 🙂  Po odpoledním programu dětem tak vyhládlo, že pan kuchař nestíhal přídavky. Pak ještě chvíli hřiště, pohádka, pohledy, vzkazy – a už jsou zase v říši snů. Dobrou noc!

Úterý 5. června 2018

Třetí den

Dnes jsme se krásně vyspaly: děti vstávaly až v půl osmé. Po snídani začal boj družstev o pohár obra Bedřicha: štafety, prolézání obručí, běh důvěry (zavázané oči), hod na cíl či fotbalové penalty… Po vynikajícím boloňském obědu a náročném sportovním dopoledni si naši Mravenečkové nezvykle protáhli i polední klid. Hřiště. Bazén. A tři překvapení: kdo snědl celou večeři, dostal od pana číšníka kopeček zmrzliny. Následoval večerní táborák. A k němu jako třetí překvapení návštěva: zazpívali jsme si několik písniček s panem instruktorem ze zimního lyžování. A pak už jen čtení vašich vzkazů a … dobrou noc!

Středa 6. června 2018

Čtvrtý den

21:45 – everybody is asleep. So we have time to entertain  you as we all had fun every night reading your multilanguage messages. Have fun! 🙂

Stamattina nessuno voleva alzarsi e per poco non abbiamo saltato la colazione. Dopo la colazione i bimbi si sono divertiti col parco giochi della pensione, la sabbietta e il tappeto elastico. Dann hatten wir Mittagessen und Ruhe vor dem Abenteuer am Nachmittag. Wir verfolgten die Spuren vom Riesen Friedrich bis zum mythischen Wackelstein. Auf dem Wege fanden die Kinder viele Edelsteine, die der Riese in den friedrichsdorfer Wäldern verloren hatte. On ne pouvait pas porter le tresor. Il etait bien d‘ avoir des filets pour les animaux d’eau. Nous avons mis les pieds fatigués dans l‘ eau près du stade de Bedrichov. Nous avons observé des cocons et d‘ autres animaux d’eau. Po povratku smo zaslužili sladoled i umorni smo se vratili u pansion. Posle večere decu su čekala sledeća iznenadjenja-pizza,za koju su deca zamolila kuvare i kokice od učiteljica! Potom už len pohľady, odkazy a všetci rýchlo do postieľok. Moc už sa teší na rodičov, súrodencov, babky, dedusky a zvieratka! Tak zajtra pri autobuse !!!

Gute Nacht! Good night! Bonne nuit! Dobrú noc! Buona notte! Laku noć! Dobrou noc :-)))))
Čtvrtek 7. června 2018

….

Pátý den

Čtvrtek 7. června 2018

….